تبلیغات
سایت خبری بخوانید - شرایط تکمیل ظرفیت واحدهای بین الملل دانشگاههای علوم پزشکی
چهارشنبه 23 دی 1388  06:31 ب.ظ    ویرایش: - -

سازمان سنجش آموزش کشور شرایط تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی واحدهای بین الملل دانشگاههای علوم پزشکی در آزمون سراسری سال 1388 را اعلام کرد.
.


به گزارش مهر ، بر اساس اعلام سازمان سنجش، کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 88 در گروه آزمایشی علوم تجربی شرکت کرده اند و مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند با درنظر گرفتن شرایط و ضوابط اعلام شده به سایت واحدهای بین الملل دانشگاههای علوم پزشکی مراجعه کنند و در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط، مدارک لازم را ارائه کنند.

کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در گروه علوم تجربی می توانند در تکمیل ظرفیت رشته­های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی واحدهای بین المللی دانشگاههای علوم پزشکی ایران (محل تحصیل منطقه ویژه اقتصادی پیام- کرج)،علوم پزشکی تهران (محل تحصیل جزیره کیش)، علوم پزشکی شهیدبهشتی (محل تحصیل جزیره قشم)، علوم پزشکی جندی شاپور (محل تحصیل آبادان)، علوم پزشکی شیراز (محل تحصیل جزیره کیش)، علوم پزشکی زاهدان (محل تحصیل چابهار)، علوم پزشکی بندرعباس (محل تحصیل جزیره قشم)، علوم پزشکی مازندران (محل تحصیل رامسر)، علوم پزشکی کرمان (محل تحصیل بم)، علوم پزشکی گیلان (محل تحصیل بندرانزلی)، علوم پزشکی یزد (محل تحصیل احمدآبادمشیر) و علوم پزشکی تبریز (محل تحصیل ارس) شرکت کنند.

هر داوطلب فقط می تواند به یکی از این دانشگاهها مراجعه و در مصاحبه شرکت کند. در صورتی که نتیجه مصاحبه داوطلبی از طرف دو یا چند دانشگاه به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شود، هیچکدام از آنان ملاک عمل قرار نخواهد گرفت.

اطلاعات مربوط به نحوه ارسال مدارک، محل مراجعه و جزئیات ضوابط و شرایط پذیرش دانشجو و ظرفیت پذیرش در هر رشته از واحدهای بین الملل، از طریق سایت های اینترنتی دانشگاههای مربوطه اعلام می شود.

داشتن حداقل نمره کل 5 هزار برای متقاضیان رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی الزامی است و به درخواست داوطلبانی که حداقل این نمره را در کارنامه مرحله اول آزمون سراسری سال 88 کسب نکرده­اند،  ترتیب اثر داده نمی شود. برای داوطلبان واجدالشرایط سهمیه های شاهد و رزمنده، کسب حداقل نمره کل 3750 الزامی است.

داوطلبان پذیرفته شده نهایی آزمون سراسری سال 88 نیز می توانند متقاضی رشته های واحدهای بین الملل شوند ولی در صورت قبول شدن در این مرحله، قبولی اولیه آنان لغو می شود. داوطلبان باید از شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون سراسری سال 88 برخوردار باشند.

با توجه به اینکه دوره های بین الملل از شهریه نسبتاً بالایی برخوردار هستند لذا داوطلبانی که قادر به پرداخت­ هزینه مربوطه نیستند از ارائه درخواست و تحویل مدارک به دانشگاه پذیرنده خودداری کنند.

شهریه  متوسط  سالیانه 15 تا 20 میلیون تومان برآورد شده است که براساس مصوبات هیئت امنای دانشگاه ها هر ساله تعیین و  اعلام خواهد شد. هزینه خوابگاه، سلف سرویس و سایر هزینه های مربوطه علاوه بر هزینه های شهریه محاسبه می شود. همچنین پس از اعلام نتایج نهایی، در زمان ثبت نام از داوطلبان ضمانت نامه بانکی یا سند ملکی رهنی اخذ می شود.

نقل و انتقال دانشجو به هیچ عنوان از دوره های بین الملل به دوره های روزانه، شبانه و ... امکان پذیر نیست. ارائه درخواست و تحویل مدارک به دانشگاهها و واحدهای بین‌الملل هیچ‌گونه حقی برای داوطلب از نظر قبولی ایجاد نمی کند و قبولی داوطلبان منوط به اعلام نهایی اسامی از طرف سازمان سنجش آموزش کشور است.

پذیرفته شدگان رشته های متمرکز آزمون سراسری (رشته های دارای شرایط خاص) که به دستگاههای اجرایی تعهد خدمت دارند مجاز به شرکت دراین مرحله از تکمیل ظرفیت نیستند.

شروع به تحصیل برای پذیرفته شدگان نهایی این مرحله، باتوجه به امکانات آموزشی دانشگاههای پذیرنده از بهمن ماه سال 88 خواهد بود.به درخواست هایی که بعد از زمان بندی اعلام شده، به دانشگاههای پذیرنده ارسال می شود ترتیب اثر داده نخواهدشد.

www.NiceNews.IR

   


نظرات()   

سایت خبری بخوانید

جدیدترین اخبار خارجی , داخلی,اقتصادی , سیاسی , فرهنگی و هنری , ورزشی , علمی